رد کردن لینک ها

نشست خبری تیم اجرایی جشنواره

نشست خبری تیم اجرایی دومین جشنواره رفاقتی موسیقی برگزار شد

بنابر گفته دبیر جشنواره رفاقتی موسیقی ، رویکرد اصلی جشنواره رفاقتی ایجاد بستری مناسب و در خور شأن دانشجویان و همچنین همدلی و رفاقت بین اهالی جامعه موسیقی دانشجویان ایران می‌باشد. این جشنواره تنها جشنواره دانشجویی غیر رقابتی در سطح ایران میباشد که به همت کانون موسیقی دانشگاه گیلان ، دومین دوره از آن در آذر ماه ۹۸ برگزار خواهد شد.

تفاوت جشنواره رفاقتی با سایر جشنواره های موسیقی در سطح کشور ؛
علیرضا شاهینی ضمن تاکید به رفاقتی و نه رقابتی بودن جشنواره ، اذعان داشتند خدماتی که به شرکت‌کنندگان ارائه میشود از تفاوت های بارز این جشنواره با دیگر جشنواره هاست. تمامی شرکت‌کنندگان هدایای مالی ، لوح تقدیر و تندیس یادبود جشنواره را دریافت خواهند کرد و برای تبلیغات آن‌ها پوستر و تیزر اختصاصی منتشر خواهد شد.هم‌چنین از تمامی آثار اجرایی ضبط صوتی و تصویری تهیه و در اختیار آن‌ها قرار خواهد گرفت.

تمامی شرکت کنندگان تا ۱۵ آبان ۹۸ مهلت داشتند اثار خود را به جشنواره ارسال کنند. حدود ۷۰ اثر توسط بیش از ۳۰۰ هنرمند در قالب تکنوازی ، دو نوازی و گروه‌ نوازی در بخش های موسیقی دستگاهی ، نواحی و سازهای کوبه ای ایرانی در سایت جشنواره بارگذاری و مورد بازبینی هئیت داوران برای ارزیابی در مرحله اول قرار گرفت و در نهایت ۲۲ اجرا توسط بیش از ۶۰ هنرمند برای حضور در مرحله نهایی و اجرای صحنه‌ای پذیرفته شدند.

دبیر کانون موسیقی دانشگاه گیلان هم‌چنین علت عقب افتادن زمان برگزاری جشنواره از زمان اولیه ای که مطرح شده بود را قطعی سراسری اینترنت و مشکلی که در اطلاع رسانی‌ها ایجاد کرد بیان نمود و به حضور استاد بهداد بابایی به عنوان مهمان ویژه این دوره جشنواره اشاره کرد.

اظهارات منصور حبیب دوست ، ناظر هنری جشنواره ؛
استاد دانشکده موسیقی دانشگاه گیلان ضمن ابراز خرسندی از برگزاری دومین دوره این جشنواره ، برگزاری این جشنواره را از ایده تا عمل بر دوش دانشجویان دانستند و از فعالیت های اعضا کانون موسیقی دانشگاه گیلان تقدیر کردند.
همچنین تاکید کردند که به عنوان ناظر هنری با نظر به حساسیت های علمی بر فعالیت های دانشگاهی ضمن تشریح فیلترهای تخصصی در ارزیابی آثار برای هیئت داوران ، پیشنهاد داوری آثار با روش نابینا و ناشناس را مطرح نمودند که در آن داوران محترم بدون اطلاع از مشخصات شرکت کننده صرفا به ارزیابی کیفی آثار پرداخته بودند.

اظهارات دکتر یعقوبی ، مدیر اجرای امور فرهنگی دانشگاه گیلان ؛
ایشان ضمن تقدیر ویژه از تمامی دست اندرکاران برگزاری جشنواره ، به تشریح مراحل تصویب این طرح از اولین دوره برگزاری آن تا امروز در شورای فرهنگی و پروتکل اداری دانشگاه پرداختند و کاربرد موسیقی را کاربردی چندگانه در زمینه های فرهنگی و اجتماعی خواندند.

اظهارات مهدی علومی ، نماینده هیئت داوران جشنواره ؛
استاد دانشکده موسیقی دانشگاه گیلان نیز ضمن تقدیر و تشکر از کادر اجرایی جشنواره به تشریح و گزارشی از داوری آثار ارسالی به جشنواره پرداختند.
داوری آثار توسط آقایان مهدی علومی ، روزبه رحیمی ، کیارش روزبهانی ، حسین خوش‌چهره ، بهرام جمالی صورت گرفت.
ایشان اشاره کردند سیستم داوری بصورت ناشناس انجام گرفت و با چارتی که تهیه و در اختیار داوران قرار گرفت بر اساس استانداردهایی مشخص شده ، اعضا هیئت داوران نمراتی را برای هر اثر منظور و در نهایت افرادی که بالاترین نمرات را کسب نمودند ، برای مرحله نهایی و اجرای صحنه ای جشنواره پذیرفته شدند.

بازگشت به بالای صفحه